Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Płyta indukcyjna, czy gazowa ?

Blog:  sylwiascs
Data dodania: 2016-09-19
wyślij wiadomość

Płyta indukcyjna, czy gazowa którą wybrać, co sie lepiej opłaca?blog budowlany - mojabudowa.pl

11Komentarze
Data dodania: 2016-09-19 22:14:02
nie wiem co rozumiesz jako "opłaca się". W kuchni, którą mam obecnie od 2009 roku niedawno wymieniałam poprzednią płytę gazową na nową bo jeden palnik się już zużył a cała płyta (stal) była porysowana od prób czyszczenia jej. Kratki na których stoją garnki idealnie czyste były tylko zaraz po zamontowaniu. Gaz jest tłusty więc regularnie mam brudny i lepki też okap i szafkę nad nim. W kuchni w budowanym właśnie domu będę mieć indukcję. Przecierasz szmatką i gotowe :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-19 22:36:27
Nie wiem na czym szukasz oszczędności? Na cenie kuchenki? Zużycia energii? Wybierając indukcję napewno zyskas. Oszczędność czasu. Nie czyścisz palników, rusztów.... Przecierasz płytę i czysto. Jak zalejesz woda to automatycznie sie wyłączy i nie ulatnia sie gaz a i prac sie nie zużywa. Raz jeszcE napisze do projektowania kuchni zobacz planer Ikea
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-20 08:52:19
Istotne jest tez to że do płyty gazowej musisz dociągnąc gaz. Zgodnie z przepisami w pomieszczeniu gdzie masz urządzenie gazowe musi być kanał wentylacji grawitacyjnej.Jeżeli w domu jest przewidziana rekuperacj to może stanowić problem. Dodatkowo rura od gazu nie może być zabudowana więc jak ciągniesz rurę z garażu to idzie przez cały dom. Jak widać są to dodatkowe koszty i problemy z aranżacją wnętrz. Poza tym indukcja jest dużo bezpieczniejsza, jeżeli nie ma na niej odpowiedniego garnka to się nie nagrzewa i nie ma ryzyka że dzieciaki sie poparzą.Ale z drugiej strony oznacza to wymianę wszystkich garnków. Na pewno łatwiej się czyści a do tego jak jest brudna to halasuje albo w ogóle nie chce się włączyć wiec wymusza sprzątanie. Jak wykipi z garnka to się wyłącza ale należy pamiętać że ponieważ jest zupełnie płaska to czasem wszystko zdąży już spłynąć na boki (parę razy musiałam wycierać szuflady w środku). Większość indukcji ma funkcję booster/power po właczeniu której w kilka sekund patelnia jest rozgrzana. Podsumowując, tylko indukcja.
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-21 16:30:04
Witam. Bardzo dziękuje za informacje, masz bardzo dużą wiedzę w tym temacie więc jeśli mogę jeszcze zapytać to jakiego producenta płytę indukcyjną mogłabyś polecić i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do kataliza
Data dodania: 2016-09-20 16:03:36
Zastanawiam się jeszcze na której z płyt taniej wyjdzie już samo gotowanie?
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-23 08:55:02
My od tygodnia używamy indukcji takżę za bardzo wypowiedzieć się nie mogę. Jedynie co zauważyłam to na indukcji dużo szybciej się gotuje niż na gazie no i jest dużo prostsza do sprzątnięcia :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-10-21 19:01:19
Ja się podepnę do pytania- chodzi mi jednak o koszt użytkowania. Gotuję dużo...
odpowiedz
Data dodania: 2016-10-22 13:03:32
Wybór płyty grzewczej najlepiej już na etapie projektowania wybrać. Indukcja jak ktoś mało gotuje i ma w planach małą rodzinę.. jest oszczędna. Płytę indukcyjną też trzeba czyścić na bieżąco. Mam kolor czarny ale bym zastanawiał się teraz nad białym na czarnym każdą plamkę widać. Płyta indukcyjna tylko pod siłę 400V pod 230V nie warto. Płytę podłącza elektryk z uprawnieniami aby podbił kwity do gwarancji. Obróbka płyty zalecałbym szlif i delikatną ramkę, zabezpiecza to przed uszkodzeniem krawędzi. Garnki do indukcji, każde metalowe, które przyciągają magnez. Gaz jak ktoś lubi dużo gotować i domownicy lubią dużo zjeść... Gaz też jest ”bezpieczny” nowe kuchenki mają już systemy zabezpieczające przed zalaniem palników plus czujki tylko sieciowe. Gaz wymaga więcej staranności. Płyta indukcyjna jest delikatniejsza od rusztu żeliwnego płyty gazowej ze stali. Pęknięta i zalana płyta indukcyjna jest już chyba do utylizacji. Nie trudno uszkodzić szybę płyty indukcyjnej poprzez uderzenie w nią z góry lub z boku, w sieci dużo jest takich do odsprzedania uszkodzonych na części. Jak myślicie, dziecko 3-6 letnie bez opieki będzie szukało łakoci po górnych szafkach to stanie nogą, na gazową z płonącym palnikiem czy na cichą idealnie płaską świecącą indukcyjną? A jeśli już stanie, to które obrażenie będą mniejsze po poparzeniu czy po porażeniu prądem 230V lub 400V? Z gazem też trzeba uważać jak ktoś ma myśli s... to łatwo o nieszczęście. Jak w domu nie ma energii elektrycznej to płyta nie odpali a gaz może jeszcze pociągnąć. W XXI wieku jesteśmy niewolnika energii elektrycznej. Sam w domu mam awaryjnie butlę gazową, na której przy oszczędnym gospodarowaniu z 30 dni mogę korzystać. Aspekt zdrowotny płyty indukcyjne wytwarzają pole magnetyczne dla ludzi z rozrusznikiem serca nie wskazane aby stać przy nich, czy są zdrowsze od palników gazowych...? Płyty gazowe wytwarzają nalot, brednie to olej wytwarza tłusty nalot na indukcyjnych mnie się go używa to i nalotu jest mniej. W hotelach i restauracjach nie używa się płyt indukcyjnych tylko gazowe. Obecnie jest moda na płyty indukcyjne, który udzielił się mojej małżonce. Sorry za pisownie Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2016-10-22 18:35:50
Dzięki za odpowiedz nie mam już więcej pytań czy gaz, czy indukcja. Chyba też ulegnę modzie i wybiorę indukcję. Mogę wiedzieć jaki to model płyty indukcyjnej małżonka wybrała? Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do kacper112
Data dodania: 2016-10-24 00:38:11
Bosch hiszpański, mamy go już dwa lata a ani tego modelu nie polecam ani nie zachwalam.. Popatrz na Siemens, miele lub inne, omijaj te z supermarketów ikea itp. i te poniżej 1000 zł. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do sylwiascs
Data dodania: 2016-10-26 11:01:12
Rzeczowa odpowiedź. Czy masz wiedzę nt. procentowego porównania kosztów zużycia energii przy użytkowaniu indukcji, a użyciem gazu z butli propan- butan?
odpowiedz
Odpowiedź do kacper112

Projekt kuchni - zrób go sam

Blog:  sylwiascs
Data dodania: 2016-09-04
wyślij wiadomość

Kochani blogowicze dla zainteresowanych jak samemu zrobić projekt kuchni ? Bardzo prosto i to z przybliżonymi cenami. Szukałam w internecie jakiegoś programu do projektowania kuchni i oto znalazłam black red white oferuje właśnie taki program.  Wybieramy konkretną linie produktu i działamy może nie wszystko wychodzi idealnie ale przy wpisaniu rzeczywistego rozmiaru naszej kuchni wstawiamy szafki oraz konkretne wyposarzenie i możemy sobie wyobrazić jak to będzie. U mnie wyszło tak.


blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


7Komentarze
Data dodania: 2016-09-04 22:13:26
Wszystko fajnie, ale... nie masz w tym zestawieniu za prawie 10.000 zł ceny blatu, montażu, przyłączeń. Ciekawe, czy ktoś ci w zwykłym blacie zamontuje tak płytę grzewczą, pomijając fakt, że raczej się nie zmieści. Co z okapem? Taki program być może jest dobry żeby pomóc sobie przyszłą kuchnię wyobrazić, ale cen tam podanych nie traktowałabym jako ostatecznych...
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-04 22:33:01
To tylko cena szafek z kolekcji która mi się podobała jak widać nie należy do najtańszych, reszta to przypadkowy wybór aczkolwiek wszystkie mają rzeczywisty rozmiar. Cena blatu jak i paneli również była ale akurat tego nie mam na zdjęciu. Co do płyty grzewczej to zmieści się tam w tej pozycji, mój znajomy ma tak zamontowaną a okap będzie w narożniku miedzy oknami. We wisie napisałam że to dobry program żeby sobie wyobrazić przyszłą kuchnie aczkolwiek tak jak piszesz na pewno nie są to ceny ostateczne.
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-05 09:57:11
Wszelkie wizualizacje na pewno są bardzo pomocne przy urządzeniu wnętrz i sama często się nimi posiłkuję :-) Rozumiem że przemyślałaś układ sprzętów i z jakiegoś powodu wepchnęłaś płytę w narożnik, ale jesteś absolutnie pewna, że to optymalne miejsce? Pomijając nawet estetykę, która mocno na tym traci, to zwyczajnie takie rozwiązanie jest mało praktyczne (przy mieszaniu w garnkach druga osoba nawet nie będzie mogła swobodnie stanąć przy zlewie)czy wręcz niebezpieczne... a co jeśli nagły przeciąg szarpnie oknem, które walnie w garnek na płycie?
odpowiedz
Data dodania: 2016-09-12 19:54:07
Co do tej płyty w narożniku to faktycznie nie do końca ten projekt oddaje to o co mi chodziło, ponieważ nie mogłam znaleźć takiej szafki w standardowym wyposażeniu, więc dodaje zdjęcie które stało się inspiracją do tego projektu. Kuchnia posiada dwa duże okna w których blat jest parapetem i ciężko umiejscowić tak płytę żeby podczas przeciągu okno nie posprzątało wszystkiego.
odpowiedz
Odpowiedź do blue--bell
Data dodania: 2016-09-12 20:48:56
Faktycznie - tak jak jest na zdjęciu da się osadzić płytę. W blacie jak na wizualizacji - o czym pisałam - nie jest to możliwe. Kuchnia, którą się inspirowałaś ma blaty docinane z szerokości 90cm. Zwróć jeszcze uwagę, że na zdjęciu masz w rogu płytę, ale zlew jest w innym miejscu niż chcesz ty. Zastanów się, czy uwzględniając miejsce i sposób łączenia blatów (zwykle po linii prostej) możesz dać zlew tam, gdzie planujesz. Nie osadza się sprzętów w miejscu łączenia, bo to osłabia konstrukcję, a w przypadku zlewu grozi tym, że woda gdzieś podpłynie i blat spuchnie. No chyba, że planujesz blat kamienny albo z corianu/staronu.
odpowiedz
Odpowiedź do sylwiascs
Data dodania: 2016-09-12 21:18:33
Myślę że gdy już pójdę zamówić meble kuchenne i powstanie ostateczny projekt to na pewno poinformują mnie o tym co mi doradziłaś. Nie jestem osoba która ma duży zakres wiedzy w tej tematyce więc na pewno dostosuję się do opinii fachowców i wprowadzę pewne zmiany. Pozdrawiam i dziękuje za rady.
odpowiedz
Odpowiedź do pszczola
Data dodania: 2016-09-19 22:32:56
Polecam Ikea planer Jest super
odpowiedz
sylwiascs
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 42368
Komentarzy: 264
Obserwują: 47
On-line: 9
Wpisów: 54 Galeria zdjęć: 157
Projekt DOM PRZY PRZYJAZNEJ 4
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - wielkopolska
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2018 październik
2018 wrzesień
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 czerwiec
2017 kwiecień
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2016 luty